wspaniałe wieści

i wspaniałe ilustracje

Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że możemy ogłosić naszą współpracę z katalońską ilustratorką Evą Sánchez Gómez. Dla wydawnictwa Gereon Eva zilustruje nową powieść Madleny Szeligi o kocie Puzonie, który opuszcza bezpieczny dom i rozpoczyna miejską tułaczkę pełną przygód.

O kocie Puzonie jeszcze będziemy opowiadać z tysiąc razy, na razie skoncentrujmy całą uwagę na Evie.

*

Urodziła się na hiszpańskiej północy, w Puigcerdà. Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie w Barcelonie, następnie kontynuowała edukację w kierunki ilustracji w Escola Francesca Bonnemaison, również w Barcelonie.

Zaczęła poszukiwać swojego własnego języka i stylu. Korzysta z ołówka, akwareli i odrobiny nostalgii. W swych poszukiwaniach spotyka na swej drodze postaci wrażliwe i delikatne, zrzędliwe, pełne ironii, a także zupełnie dziwaczne.

Jest autorką ilustracji do kilku powieści i książek dla dzieci, a jej prace są częstym gościem na wystawach w całej Europie.

Za książkę “Dip”, opowiadającą o strachu, została wyróżniona w 4tej edycji Międzynarodowego Konkursu na Książkę ilustrowaną organizowanego przez Wydawnictwo Edelvives. Książka ta zdobyła także nagrodę CCEI Illustration Award ISABEL NIÑO w 2016 roku.

Poniżej możecie zobaczyć małą galerię prac Evy. Są czarujące, tajemnicze i niepozbawione humoru. Jedyne w swoim rodzaju. Po prostu piękne, prawda?